Spolu s velkým dubnovým výprodejem přichází na pulty také druhé vydání Paragrafu v tomto semestru. Na co se můžete těšit?

Nové číslo otevírá prvotina Andrey Procházkové o zážitcích studentky prvního ročníku: „Neskončilo to happy endem, ale poučila jsem se — ne o tom, jak správně zapisovat předměty, ale o tom, jak se smířit s tím, co na mě zbylo!“ Na protější straně naleznete téma vážnější – rozbor Dlouhodobého záměru fakulty.

Kolik si myslíte, že máme členek Akademického senátu? Právě postavení žen na univerzitě se věnujeme v podrobném článku od Zuzany Holakovské. Proč je zastoupení žen na univerzitě důležité? Proč ženy nezastávají významné funkce? Dočtete se na straně šest.

I v aktuálním čísle pokračujeme v představování studentských aktivit, stáží a soutěží na fakultě. „Shrnuli jsme si charakteristiku většiny z nich, důkladně rozebrali, jaké to je stát se na několik týdnů učitelským vzorem našich středoškoláků, a v tomto čísle si probereme mootění. Mootování. No, však vy víte.“

Součástí vydání je nově také podrobný kalendář nadcházejících akcí. Ve spojitosti s událostmi připomínáme, že se po celý měsíc můžete zapojit do naší výzvy Suchý duben, o které se dozvíte více také v úvodníku.

Mezi velká lákadla čerstvého výtisku patří hned dva rozhovory. První s aktivním šestnáctiletým studentem Jakubem Čechem známým díky své angažovanosti ve věcech komunální politiky v Prostějově. Druhý rozhovor se věnuje šéfkuchaři právnické menzy Petru Zimovi: „Ráno jsem tu v pět dvacet. Když je nejhůř, tak ve tři.“

Připomínáme, že v úterý 5. dubna si po celý den můžete zakoupit balíček všech loňských vydání Paragrafu za pouhých 50,- Kč. Náš stánek naleznete tradičně v bazénu. K dispozici bude také první letošní číslo za 10,- Kč a nové dubnové vydání za obvyklých 20,- Kč. Pokud nebudete v úterý ve škole, nemusíte zoufat, do úterního večera si můžete zarezervovat převzetí balíčku v bazénu i jiný den v týdnu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ