Úvodník 2/2016

0
106

Vážení čtenáři,

v minulém čísle jsme vám přinesli detailní reportáž ze zákulisí menzy, ve které ještě Honza Kaczor tak trochu věštil, že se v menze jednoho dne objeví mikrovlnka. Neuplynul ani měsíc, inkoust na minulém čísle ještě nestačil zaschnout a mikrovlnka, po které toužily generace studentů, je tu.

Jednou z nejzásadnějších věcí, které se v minulém měsíci odehrály, bylo schválení Dlouhodobého plánu na roky 2016-2020. O tom, jak moc je tento dokument přelomový a jaké přináší  nejdůležitější změny, se dočtete v článcích Michala Kuka a Jany Soukupové.

Někteří z vás možná zaznamenali univerzitní kauzu Transparent, o které jsme vás informovali na facebooku a na webu. V návaznosti na tuto událost zde najdete článek Zuzky Holakovské o postavení žen na univerzitě.

Po měsících příprav a tvrdé práce se také v průběhu dubna chystáme spustit rovnou tři formy předplatného. Půjde o verzi tištěnou, elektronickou a kombinovanou, máte se tedy rozhodně na co těšit! Pro další informace sledujte naši facebookovou stránku.

Závěrem bychom vás ještě chtěly vyhecovat na naší první Paragraf challenge – Suchý duben. Před nedávnem proběhla pod záštitou Juristů přednáška na téma Právnické profese a závislosti, a protože jsme se dozvěděli, že právníci jsou jednou ze závislostmi nejohroženějších skupin, vyzýváme vás, abyste se k nám přidali a dokázali si, že vydržíte jeden měsíc bez alkoholu. My si úplně nevěříme, ale rozhodně to zkusíme! Přidáte se? 🙂

Vaše šéfredaktorky
Iveta Bartošová a Kateřina Kratochvílová

ZANECHAT ODPOVĚĎ