Silná, inspirující a vtipná – přesně tato tři slova mě napadla při přednášce Elišky Haškové-Coolidge, která se uskutečnila ve středu 9. března 2016 pod vedením Spolku českých právníků VŠEHRD.

Paní Hašková-Coolidge je bývalá asistentka pěti amerických prezidentů a autorka knihy ,,Pět amerických prezidentů, česká babička a já“. Nyní provozuje vyhlášené kurzy etikety a a je členkou představenstva Klubu mecenášů umění TRIGA.

Když tato žena vstoupila do místnosti, všichni utichli. I přes její drobný vzrůst má v sobě něco, co vás donutí naslouchat jejím slovům a někdy se i dokonce udivit nad tím, s jakým nadhledem o některých svých zážitcích vypráví. Nebylo to jen povídání o jejím životním příběhu, byla to životní lekce plná užitečných rad a zkušeností ženy, která dokázala vytrvat a nevzdat se.

Posluchači se také dozvěděli o tom, kterého amerického prezidenta měla Eliška Hašková-Coolidge nejraději, koho z letošních kandidátů na amerického prezidenta by volila, že pánové nemají nosit tmavší košili než kravatu i že přiznání vlastních chyb není projevem slabosti, ba naopak, že je v něm naše největší síla. Bylo nám prozrazeno, v čem tkví její vitálnost – v téměř 75 letech chodí nejméně třikrát týdně na hodiny aerobiku a sama nám zdůraznila, že tělesná výchova a sport jsou nezbytnou součástí úspěšného života (jak by řekl klasik – ve zdravém těle zdravý duch).

Bylo to vyprávění, které stálo za to poslouchat. A víte, čeho si na této ženě cením nejvíce? Že se nakonec přes to všechno, co zažila, vrátila zpátky do své rodné země, aby mohla předávat své zkušenosti a rady mladým lidem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ