Uvažujete o koupi nového vydání, nebo Vás zajímá, co v něm najdete? Přečtěte si náš souhrn.

Kristián Léko se ohlédnul patnáct let zpět, jak vypadala kritika v tehdejším časopise vydávaném Elsou. Je tehdejší kritika stále aktuální? A změnilo se na zmíněných věcech něco? A kde jsou dnes tehdejší kritici a aktéři článků z řad studentů?

„Jsme ve válce,“ myslí si Michael Romancov znalý politické geografie a geopolitiky. Považuje Islámský stát za státní útvar? Může stát vést terorismus? Stačí pro boj v Sýrii nálety, a co se dle něj na tamní válce změní?

Má na naší fakultě věda přednost před vzděláním? Rozvíjí fakulta mimo vědeckých schopností pracovníků i ty vzdělávací? Dočtete se v našem komentáři.

Komentující ohlédnutí přinášíme též k událostem uplynulého svátku 17. listopadu. Jsou studenti nezralí, jak tvrdí diskutující na internetu? A jak to dopadá, když se nezralostí začne ohánět státní orgán? Jak angažovaní jsou potom studenti naší fakulty?

Zamyslet se můžete nad ideou studentského ombudsmana a pousmát nad střípky ze zápisů.

Kam zajít po škole na kávu? Navštivte v úvodním díle našeho nového seriálu první podnik. Kavárny budeme pravidelně navštěvovat také na našem webu.

Až nebudete mít chuť pouze na čtení, můžete si zahrát naši stolní hru všitou na vnitřní dvoustraně, která mimo jiné obsahuje políčka typu: „Poctivě jsi splnila specializační modul Církevní právo. Nic se neděje.“, „Zkoušels doma ordály. Běž radši na start.“ či „Zapomněla jsi vrátit knihu s červeným pruhem. Jímá tě panika a do školy přímo běžíš. 1 pole vpřed.“

Nejen aktuální vydání seženete za skvělou cenu 20 Kč u našeho stánku v bazénu o většině pauz mezi semináři. Pokud byste nás však nezastihli, je časopisu vždy dostupný rovněž k naší knihovně!

Přejeme příjemné čtení!

ZANECHAT ODPOVĚĎ