Jak do ASPI ve fakultním eduroamu?

0
161

Víte, že ASPI rozjedete v rámci fakultní sítě eduroam i na svém vlastním počítači, či tabletu? Nově se navíc fakulta dočkala rozšíření licence.

Mezi vánoční dárky studentům naší fakulty lze zařadit rozšíření licence systému ASPI dostupného ve wifi síti eduroam Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Nově jsou dostupné všechny moduly pocházející z produkce Wolters Kluwer (tj. s výjimkou některých převzatých děl třetích stran).

„Studenti i učitelé Právnické fakulty UK tak mají nyní přístup např. ke komentářům k novému občanskému zákoníku, jakož i k zákonu o obchodních korporacích, stejně tak jako k velké většině odborných článků, které nebyly dosud přístupné (např. z Právníka). Byla také zpřístupněna i některá dříve pro nás nedostupná judikatura okresních soudů,“ uvedla fakulta na své facebookové stránce.

Jak se však do systému ASPI vlastně dostat? Prvním krokem je instalace klienta ASPi do svého zařízení. Ten je dostupný zde. Po jeho nainstalování jej nespuštějte, nýbž ze stránky fakulty stáhněte nastavení ASPI, které upraví předvolby klienta tak, aby se připojil k serveru ASPI na právnické fakultě.

Následně můžete ASPI uzačít v rámci sítě eduroam na v prostorách fakulty používat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ